S

Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie z Karakterem. Tym razem porozmawiamy o książcę „Podaj dalej. Design, nauczanie, życie” której boheterem jest Krzysztof Lenk a rozmawia z nim Ewa Satalecka. 


Spotkanie poprowadzą wybitny polski projektant Bartłomiej Pniewski (http://designnet.pl/bartek_home/) oraz, nieco młodszy stażem, ale także posiadający olbrzymi dorobek Robert Zając z Kolektyw kilku.com.


21 marca 2018, godz. 17:00, LPNT, ul. Dobrzańskiego 3, sala południowa.Krzysztof Lenk jest wybitnym polskim grafikiem i wykładowcą specjalizującym się w projektowaniu informacji. Studiował na ASP w Krakowie i Warszawie, pracował w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie do niedawna nauczał w Rhode Island School of Design. W fascynującej rozmowie z Ewą Satalecką, doświadczoną wykładowczynią i kuratorką, opowiada o dzieciństwie w wojennej Polsce, swoich pasjach – teatrze i literaturze, a także o wieloletniej pracy projektanta i wykładowcy. Z książki wyłania się postać człowieka wielu talentów – erudyty, znakomitego gawędziarza, pedagoga z powołania, a przede wszystkim twórcy, dla którego projektowanie jest sposobem patrzenia na świat i rozumienia procesów, jakie w nim zachodzą. Refleksja na temat funkcji i znaczenia designu poparta jest licznymi przykładami i anegdotami – z rozmów dowiemy się m. in., jak Krzysztof Lenk wyrabiał świadomość polityczną u swoich amerykańskich studentów i dlaczego Szekspir przydaje się czasem w nauce projektowania.

Książka zawiera dziesiątki kolorowych ilustracji – archiwalnych zdjęć, diagramów i projektów Krzysztofa Lenka. 

Podczas spotkanie dzięki LUBLOV będzie można kupić książkę.

Organizatorami spotkania są Lubelski Instytut Designu oraz Wydawnictwo Karakter.

Zaprojektowane i dopracowane w detalach przez mataba